Gmina Jeziora Wielkie przejmie od Agencji Nieruchomości Rolnej drogę w Golejewie. Stało się to koniecznością po powstałym konflikcie mieszkańców.

     Skłócili się mieszkańcy dwóch bloków, a powodem stał się autobus szkolny. - Część mieszkańców jest przeciwna, aby autobus zawracał we wjeździe między blokami, burzą się, że autobus niszczy wjazd. Z kolei część jest za tym, ponieważ dzieci korzystają z tych autobusów, tym bardziej, że gmina zakupiła tam wiatę przystankową - tłumaczył kierownik referatu rolnictwa, ochrony środowiska, gospodarki przestrzennej i komunalnej Mirosław Ossowski.
     Pracownicy Urzędu Gminy sprawdzili na mapkach i okazało się, że właścicielem drogi jest Agencja Nieruchomości Rolnej. W związku z tym gmina wystąpiła do ANR z wnioskiem o jej przekazanie. Agencja zaproponowała bezpłatne przekazanie gminie tej części drogi, która stanowi wjazd między blokami. - Czy po przejęciu tej drogi spór będzie zażegnany? - pytał radny Franciszek Pałucki.
     Mirosław Ossowski odpowiedział, że konflikt praktycznie został zażegnany w momencie, gdy jedna z osób wnoszących zastrzeżenia co do cofania autobusu, sama własnym samochodem stanęła na wysokości ogrodzenia i bramy wjazdowej. - I czekała, aż autobus uderzy w samochód, ale autobus miał tyle miejsca, że nie doszło do stłuczki - powiedział Mirosław Ossowski. Dodał, że Agencja w piśmie skierowanym do gminy pozwala na użytkowanie tej drogi na cele komunikacyjne. Uchwała ma być podjęta podczas poniedziałkowej sesji 20 listopada.
     Przy okazji radni usłyszeli, że ANR zaproponowała również przejęcie drogi w miejscowości Radunek. Jest to droga gruntowa o powierzchni 14 arów prowadząca w kierunku lasu.

Paweł Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1344 (46/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry