Eurovia Polska dostarczyła do Zarządu Dróg Wojewódzkich harmonogram prac związanych z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 251. W poniedziałek 8 stycznia ma się rozpocząć przebudowa mostu w Żninie na ul. Dworcowej, a ulice Szkolna i Sądowa staną się dwukierunkowymi.

Przedstawiciele "Eurovii" oraz zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy poinformowali, że przebudowa mostu na ul. Dworcowej w Żninie rozpocznie się 8 stycznia i potrwa do września br. fot. Karol Gapiński
Przedstawiciele "Eurovii" oraz zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy poinformowali, że przebudowa mostu na ul. Dworcowej w Żninie rozpocznie się 8 stycznia i potrwa do września br. fot. Karol Gapiński

     W piątek 29 grudnia w auli Urzędu Miejskiego w Żninie odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz firmy Eurovia Polska. Jest ona wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej nr 251 na odcinku 15 km od Żnina do Juncewa. Inwestycja ta realizowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i współfinansowana przez gminy Żnin i Janowiec (w zakresie budowy ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż drogi). Częścią całego zadania jest przebudowa mostu przez Gąsawkę w ciągu ul. Dworcowej w Żninie. Pierwotnie inwestycja miała być realizowana od marca 2017 r. do końca czerwca 2018 r.
     Na konferencji w Żninie poinformowano, że wykonawca dostarczył już dokumenty, które zdaniem ZDW potwierdzają, iż szczególnie w okresie jesiennym, mimo gotowości technicznej, Eurovia nie mogła zrealizować zakładanych prac z uwagi na warunki pogodowe. Dlatego też przesuwane było zamknięcie mostu na ul. Dworcowej.
     Teraz przedstawiciele ZDW i Eurovii zapowiedzieli, że przebudowa mostu w Żninie rozpocznie się w poniedziałek 8 stycznia. Zimą mają być zrealizowane prace rozbiórkowe oraz te związane z przełożeniem sieci teletechnicznych, a gdy aura będzie bardziej sprzyjająca, wykonawca zajmie się budową samego mostu. Ma to być realizowane do września br.
     W czasie zamknięcia mostu tranzyt samochodów ciężarowych ma się odbywać objazdami z Barcina i Złotnik Kujawskich przez Łabiszyn i Szubin. W Żninie ul. Sądowa i Szkolna będą dwukierunkowe. Na  ul. Sądowej pozostanie jedyna w mieście przeprawa przez Gąsawkę czynna dla aut osobowych. Ulice: 700-lecia (od kościoła św. Floriana do skrzyżowania z ul. Parkową) i ul. Lewandowskiego oraz ul. Dworcowa (od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Zamkniętą) będą zamknięte. Autobusy szkolne - tak, jak sugerowaliśmy w jednym z komentarzy w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki - będą mogły wjeżdżać na zamknięty dla innych pojazdów odcinek ul. 700-lecia. W ten sposób dzieci dojeżdżające do Szkoły Podstawowej nr 1 będą mogły wchodzić na jej teren furtką od ul. 700-lecia.

     Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 4 stycznia, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 2 I 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry