Od 8 stycznia ulice Szkolna i Sądowa są dwukierunkowe, a wjeżdżający w ul. Dworcową widzą znak, że jest to tzw. ślepa droga, choć nie ma na niej jeszcze barier zamykających przejazd (stan z godz. 7.45 8 stycznia). Nowa organizacja ruchu związana jest z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 251 i przebudową mostu.

A na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i 700-lecia jest już dziura. Tak wyglądała w poniedziałek 8 stycznia o 13.00. fot. nadesłane
A na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i 700-lecia jest już dziura. Tak wyglądała w poniedziałek 8 stycznia o 13.00. fot. nadesłane

     Wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej nr 251 na odcinku 15 km od Żnina do Juncewa jest firma Eurovia Polska. Częścią całego zadania jest przebudowa mostu przez Gąsawkę w ciągu ul. Dworcowej w Żninie. Zimą mają być zrealizowane prace rozbiórkowe oraz te związane z przełożeniem sieci teletechnicznych, a gdy aura będzie bardziej sprzyjająca, wykonawca zajmie się budową samego mostu. Ma to być realizowane do września br.
     W czasie zamknięcia mostu na ul. Dworcowej tranzyt samochodów ciężarowych ma się odbywać objazdami z Barcina i Złotnik Kujawskich przez Łabiszyn i Szubin. W Żninie ul. Sądowa i Szkolna będą dwukierunkowe. Na ul. Sądowej pozostanie jedyna w mieście przeprawa przez Gąsawkę czynna dla aut osobowych. Ulice: 700-lecia (od kościoła św. Floriana do skrzyżowania z ul. Parkową) i ul. Lewandowskiego oraz ul. Dworcowa (od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Zamkniętą) będą zamknięte. Autobusy szkolne będą mogły wjeżdżać na zamknięty dla innych pojazdów odcinek ul. 700-lecia. W ten sposób dzieci dojeżdżające do Szkoły Podstawowej nr 1 będą mogły wchodzić na jej teren furtką od ul. 700-lecia.

Karol Gapiński, 8 I 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry