Od 15 lutego 2019 roku, na obwodnicy Szubina, planowane jest przełożenie ruchu na nowo wybudowaną jezdnię drogi ekspresowej S5.

Od 15 lutego ruch pojazdów zostanie skierowany na nowy pas obwodnicy Szubin fot. GDDKiA o/Bydgoszcz
Od 15 lutego ruch pojazdów zostanie skierowany na nowy pas obwodnicy Szubin fot. GDDKiA o/Bydgoszcz

     Jak informuje Tomasz Okoński, główny specjalista ds. komunikacji bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, 15 lutego, od godziny 12.00 samochody będą kierowane na nową jezdnię drogi ekspresowej (dł. 2,7 km).

     - Ruch będzie odbywał się jedną jezdnią w obu kierunkach w ramach tymczasowej organizacji ruchu - mówi Tomasz Okoński. 

     Nasz rozmówca wyjaśnia, że po godzinie 12.00 sygnaliści zatrzymają ruch na obwodnicy Szubina, przełożą oznakowanie pionowe i skierują samochody na wybudowaną jezdnię drogi S5. Utrudnienia na tym odcinku mogą potrwać około godziny.

     - Po przełożeniu ruchu będą mogły rozpocząć się prace na dotychczas istniejącej jezdni obwodnicy Szubina, która zostanie rozebrana i wybudowana od nowa w parametrach drogi ekspresowej - dodaje Tomasz Okoński.

Remigiusz Konieczka, 14 II 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry