Policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali 41-latka, który prowadził samochód pomimo cofniętych uprawnień.

     24 lutego w Barcinie Wsi policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę opla, 41-latniego mieszkańca Bydgoszczy, który przekroczył dozwoloną prędkość.

     - Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Poinformował, że zostało mu ono zatrzymane za przekroczenie limitu punktów karnych. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że kontrolowany mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały one cofnięte przez prezydenta miasta Bydgoszczy w drodze decyzji administracyjnej w listopadzie 2017 roku - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.  

     41-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego po drodze publicznej, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Arkadiusz Majszak, 28 II 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry