W poniedziałek 29 lipca rozpoczęta została przebudowa odcinka ul. 700-lecia od mostu do kościoła. Inwestycja ma być realizowana do późnej jesieni.

W poniedziałek 29 lipca rozpoczęła się przebudowa odcinka ul. 700-lecia od mostu do kościoła. Rano wykonawcy zdjęli już kostkę z chodnika po jednej stronie ulicy. Także dzisiaj będzie ściągana kostka z nawierzchni jezdni. fot. Karol Gapiński
W poniedziałek 29 lipca rozpoczęła się przebudowa odcinka ul. 700-lecia od mostu do kościoła. Rano wykonawcy zdjęli już kostkę z chodnika po jednej stronie ulicy. Także dzisiaj będzie ściągana kostka z nawierzchni jezdni. fot. Karol Gapiński

     Wykonawcą pierwszego etapu przebudowy ul. 700-lecia na zlecenie gminy Żnin jest firma Betpol z Bydgoszczy. Jej oferta opiewa na 1.968.360,51 zł. 29 lipca rano firma przystąpiła do realizacji inwestycji. Przebudowa polega na przełożeniu kostki na jezdni, ale też na budowie nowego chodnika. Będzie wybudowana nowa kanalizacja deszczowa.

     Zmiana organizacji ruchu nie przewiduje możliwości dojazdu do nieruchomości przy tym odcinku ulicy 700-lecia, dopuszczalny będzie wyłącznie ruch pieszy jedną stroną. Konkretnie tą, wzdłuż której znajduje się m.in. zakład szklarski i cukiernia. Na budowie dowiedzieliśmy się jednak, że samochody techniczne, np. śmieciarki będą mogły wjeżdżać po odbiór odpadów komunalnych z posesji, korzystając częściowo z chodnika.

     Ogólny zakres prac przewiduje przebudowę drogi o długości 135 m, szerokość jezdni 3 m, szerokość pasa postojowego 3 m (9 miejsc postojowych), ścieżkę rowerową o szerokości 2 m oraz chodnik obustronny, o szerokości od 1,45 m do 2,80 m. Przebudowie ulicy będzie też towarzyszyła inwestycja spółki komunalnej WiK w Żninie. Ta firma założy nowy wodociąg na przebudowywanym odcinku. Jak zapewnia prezes WiK Jerzy Mączko, w trakcie tych prac mieszkańcy będą mieli zapewnione dostawy wody z ujęcia miejskiego dzięki bajpasom założonym na czas wymiany rur.

Karol Gapiński, 29 VII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry