Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała harmonogram przetargów, jakie zamierza ogłosić na dokończenie tych inwestycji, z których pogoniła wykonawców za opieszałość. Na tej liście są trzy odcinki drogi ekspresowej S5.

     Przypomnijmy, że 11 czerwca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umów na realizację trzech odcinków drogi ekspresowej S5, których wykonawcą była włoska firma Impresa Pizzarotti. Wcześniej Włosi domagali się dodatkowych środków na realizację inwestycji, inwestor nie godził się na ich wypłacenie, na placu budowy nie działo się prawie nic, terminy wykonawca zawalał, co w efekcie doprowadziło do zerwania kontraktu.
     W obszernym komunikacie GDDKiA wyjaśnia, że odstępowanie od umów jest ostatecznością i dzieje się tak wyłącznie, gdy wykonawcy nie pozostawiają im wyboru poprzez podejmowane działania lub częściej zaniechania. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad nie zgadza się na dodatkowe koszty wynikające z przedłużania czasu realizacji kontraktu ze względu na opieszałość wykonawcy lub na dofinansowanie wcześniej zawartych kontraktów. Odstąpienie od umowy jest dla Generalnej Dyrekcji ostatecznością, ale realizowane jest po to, by można było zrobić kolejny krok. Tym krokiem jest przygotowanie i ogłoszenie przetargu oraz inwentaryzacja placu budowy i zabezpieczenie wykonanych prac.
     Odstąpiliśmy od umów na dziewięciu kontraktach, z czego na jednym z nich już wybraliśmy nowego wykonawcę, który kontynuuje prace. Na kolejnych trzech trwają przetargi, a w najbliższych dniach ogłosimy kolejne - czytamy w komunikacie. Najbliższe przetargi to: S5 Nowe Marzy - Dworzysko, S5 Dworzysko - Aleksandrowo, S5 Białe Błota - Szubin.
     Konkretnych terminów GDDKiA nie podała.

Remigiusz Konieczka, 7 VIII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry