W środę 22 stycznia mija termin na składanie ofert na dzierżawę Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Żnin Zachód.

Na MOP-ie Żnin Zachód pojawi się stacja benzynowa i restauracja fot. Remigiusz Konieczka
Na MOP-ie Żnin Zachód pojawi się stacja benzynowa i restauracja fot. Remigiusz Konieczka

     MOP zlokalizowany jest przy drodze ekspresowej S5, a dokładniej na obwodnicy Żnina. Na razie są tam m.in. sanitariaty, parking oraz miejsca wypoczynku. Zatem miejsce spełnia standardy MOP-u pierwszej kategorii, ale docelowo MOP Żnin Zachód ma mieć kategorię drugą. MOP kategorii II będzie miał funkcję wypoczynkowo-usługową i wyposażony zostanie w stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekt gastronomiczno-handlowy, punkt informacji turystycznej. Przyszły dzierżawca będzie zobowiązany do zagospodarowania nieruchomości i utrzymania przez kolejne 20 lat z opcja przedłużenia na kolejne 10 lat.

     - Potencjalny dzierżawca wybuduje na MOP-ie stację benzynową wraz z obiektem restauracyjnym. Więcej o terminach będzie można powiedzieć, po otwarciu ofert - informuje Piotr Michalski, starszy specjalista ds. komunikacji społecznej, który pełni obowiązki rzecznika prasowego GDDKiA o/Bydgoszcz. 

     Na początku tego roku miał być ogłaszany przetarg na dzierżawę Miejsca Obsługi Podróżnych Szubin Wschód w Kołaczkowie. Ten MOP ma także mieć drugą kategorię. - Na razie wstrzymujemy się z przeprowadzeniem przetargu na MOP Szubin Wschód, ponieważ trwa postępowanie na wyłonienie wykonawcy na dokończenie prac na odc. nr 5 trasy S5 - dodał Piotr Michalski.

Remigiusz Konieczka, 17 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry