Po pozytywnych wynikach kontroli przetargu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy może przygotowywać się do podpisania umowy z konsorcjum Kobylarnia/Mirbud na dokończenie drogi S5 między Szubinem a Białymi Błotami.

     Bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował wczoraj o zakończeniu kontroli Urzędu Zamówień Publicznych przetargu na dokończenie budowy trasy S5 na odcinku Szubin (bez węzła) - Białe Błota (bez węzła). Kontrola zakończyła się pozytywnie. Wynik kontroli daje zielone światło do podpisania umowy z wykonawcą.

     W połowie czerwca 2019 roku GDDKiA wyrzuciła z budowy wykonawcę Impresę Pizzarotti z budowy ze względu na przekroczenie harmonogramu robót. Przypomnijmy, że przetarg na dokończenie odcinka piątego z Szubina do Białych Błot wygrało konsorcjum złożone z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia SA (lider) i Mirbud SA. W przetargu zadeklarowali kwotę 359.434.109.35 zł. Przypomnijmy też, że była to kwota wyższa niż miała GDDKiA o 59.616.503,80 zł. Te brakujące miliony dorzucił Skarb Państwa, dzięki czemu drogowcy mogli ogłosić zwycięzcę przetargu i przygotowywać się do podpisania umowy.

     Rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA Piotr Michalski powiedział, że umowa zostanie podpisana w najbliższym czasie. Dokładny termin nie został jeszcze wyznaczony.

Remigiusz Konieczka, 5 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry