Artykuł tygodnia
  • Wehrmacht przeprawi się przez Noteć
    Wehrmacht przeprawi się przez Noteć

    Od 3 do 9 lipca na terenie sołectwa Samoklęski Duże (gmina Szubin) odbywać się będą tzw. działania naukowo–poznawcze Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Pionier 39". Grupa ta jako profil rekonstrukcyjny wybrała saperów szturmowych Wehrmachtu. Dlatego też głównym ich zadaniem będzie montaż szturmowej kładki pontonowej na rzece Noteć.

Milusińscy podczas warsztatów turystyczno-krajoznawczych, które poprowadziła Elżbieta Sobkowiak
        fot. Joanna Świetnicka

Mogilno
     Postacie z baśni Andersena
     W ubiegłym tygodniu w Mogilnie ruszyły warsztaty integracyjne zorganizowane z okazji 205. rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena i 135. rocznicy śmierci. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie na czele z dyrektorem Marią Chmielewską.

     Warto zaznaczyć, że na realizację zadania biblioteka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach zajęć w piątek 26 listopada odbyły się warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci i młodzież wykonywały prace związane z baśniami Andersena. Wykonane stroje w grudniu wezmą udział w konkursie na kostium przedstawiający wybraną postać z baśni Andersena.

     Ponadto przeprowadzono warsztaty: literacko-dziennikarskie, turystyczno-krajoznawcze. Nie zabraknie też baśniowych spotkań integracyjnych. Warsztaty będą kontynuowane także w tym tygodniu. Warto również dodać, że najaktywniejsi uczestnicy warsztatów otrzymają nagrody.
     Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska, 2 grudnia. Zdjęcia w naszej galerii internetowej.

Joanna Świetnicka, 30 XI 2010

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj.
Copyright 2006-2010 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry