Milusińscy podczas warsztatów turystyczno-krajoznawczych, które poprowadziła Elżbieta Sobkowiak
        fot. Joanna Świetnicka

Mogilno

W ubiegłym tygodniu w Mogilnie ruszyły warsztaty integracyjne zorganizowane z okazji 205. rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena i 135. rocznicy śmierci. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie na czele z dyrektorem Marią Chmielewską.

Warto zaznaczyć, że na realizację zadania biblioteka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach zajęć w piątek 26 listopada odbyły się warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci i młodzież wykonywały prace związane z baśniami Andersena. Wykonane stroje w grudniu wezmą udział w konkursie na kostium przedstawiający wybraną postać z baśni Andersena.

Ponadto przeprowadzono warsztaty: literacko-dziennikarskie, turystyczno-krajoznawcze. Nie zabraknie też baśniowych spotkań integracyjnych. Warsztaty będą kontynuowane także w tym tygodniu. Warto również dodać, że najaktywniejsi uczestnicy warsztatów otrzymają nagrody.
Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska, 2 grudnia. Zdjęcia w naszej galerii internetowej.

Joanna Świetnicka, 30 XI 2010

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry