Artykuł tygodnia
  • Nie każdy może być "stopką"
    Nie każdy może być

         Na przejściu dla pieszych przez ul. Szpitalną przy skrzyżowaniu z ul. Aliantów w ostatnich dniach nie ma osoby, która dba o bezpieczeństwo pieszych pokonujących tę ruchliwą ulicę, tzw. stopki. Burmistrz apeluje, żeby tym bardziej uważać, bo aktualnie nie ma osoby, która mogłaby zastąpić dotychczasową. Ta zaś przebywa na zwolnieniu.

Milusińscy podczas warsztatów turystyczno-krajoznawczych, które poprowadziła Elżbieta Sobkowiak
        fot. Joanna Świetnicka

Mogilno
     Postacie z baśni Andersena
     W ubiegłym tygodniu w Mogilnie ruszyły warsztaty integracyjne zorganizowane z okazji 205. rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena i 135. rocznicy śmierci. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie na czele z dyrektorem Marią Chmielewską.

     Warto zaznaczyć, że na realizację zadania biblioteka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach zajęć w piątek 26 listopada odbyły się warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci i młodzież wykonywały prace związane z baśniami Andersena. Wykonane stroje w grudniu wezmą udział w konkursie na kostium przedstawiający wybraną postać z baśni Andersena.

     Ponadto przeprowadzono warsztaty: literacko-dziennikarskie, turystyczno-krajoznawcze. Nie zabraknie też baśniowych spotkań integracyjnych. Warsztaty będą kontynuowane także w tym tygodniu. Warto również dodać, że najaktywniejsi uczestnicy warsztatów otrzymają nagrody.
     Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska, 2 grudnia. Zdjęcia w naszej galerii internetowej.

Joanna Świetnicka, 30 XI 2010

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry