Czas upłynął w miłej atmosferze przy suto zastawionych stołach
     fot. Joanna Świetnicka

Dzierżążno
    
     W niedzielne popołudnie, 12 grudnia w świetlicy wiejskiej w Dzierżążnie (gm. Mogilno) miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Z inicjatywy miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich na czele z przewodniczącą Lidią Górską oraz wiceprzewodniczącą Beatą Heidrych odbyło się tam spotkanie wigilijne. Była to trzecia tego typu uroczystość w historii wsi, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez KGW Dzierżążno.

   Do wspólnego stołu wigilijnego zasiadły członkinie miejscowego KGW Dzierżążno, władze gminy, przewodniczące KGW z terenu gminy Mogilno, księża oraz mieszkańcy wioski. W przedsięwzięciu wzięło udział blisko 70 osób. Był czas na przemowy zaproszonych gości oraz życzenia świąteczno-noworoczne. Potem uczestnicy uroczystości zasiedli do suto zastawionego stołu wigilijnego, na którym znalazły się typowo wigilijne potrawy. Przygotowaniem smakołyków zajęły się oczywiście panie z KGW Dzierżążno. Potrawy przygotowywane były zarówno w domach gospodyń jak i w świetlicowej kuchni.

   Nie zabrakło też słodkości, które z kolei przygotowały przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Mogilno. W międzyczasie uczestnicy uroczystości wspominali jakie zwyczaje i tradycje towarzyszyły im, gdy byli dziećmi i jak święta przeżywają obecnie.

   Na zakończenie licznie zebrani mieli okazję wysłuchać pięknych kolęd i pastorałek. Natomiast wyróżnieni mieszkańcy wioski otrzymali podziękowania za pełną poświęcenia pracę na rzecz społeczności wiejskiej.
   Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska, 16 grudnia (czwartek). Więcej zdjęć w naszej galerii internetowej.

Joanna Świetnicka, 14 XII 2010

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry