Artykuł tygodnia
  • Nie każdy może być "stopką"
    Nie każdy może być

         Na przejściu dla pieszych przez ul. Szpitalną przy skrzyżowaniu z ul. Aliantów w ostatnich dniach nie ma osoby, która dba o bezpieczeństwo pieszych pokonujących tę ruchliwą ulicę, tzw. stopki. Burmistrz apeluje, żeby tym bardziej uważać, bo aktualnie nie ma osoby, która mogłaby zastąpić dotychczasową. Ta zaś przebywa na zwolnieniu.

Międzynarodowy Dzień Żywności
     Pij mleko, jedz owoce
     W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gąsawie, odbył się Międzynarodowy Dzień Żywności. Dominującymi produktami były produkty mleczne.

   Do tradycji, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gąsawie, należy już świętowanie Międzynarodowego Dnia Żywności. Każdego roku z tej okazji organizowana jest prezentacja zdrowej żywności oraz jej degustacja. Podczas każdej edycji dominowały różne produkty spożywcze. W tym roku wiodącymi były przetwory mleczne oraz warzywa i owoce.

   Uczniowie technikum hotelarskiego przygotowali jesienną dekorację stołów. Natomiast kulinarne umiejętności zaprezentowali uczniowie technikum żywienia, którzy do degustacji przygotowali różne mleczne dania. Podczas degustacji można było skosztować mleka krowiego i kobylego czy też posmakować rozmaitych gatunków serów. Uczniowie technikum rolniczego przygotowali wystawę płodów rolnych. I tak zostały zaprezentowane warzywa, które miały niecodzienne rozmiary. Między innymi można było zobaczyć: czerwonego buraka, którego waga wynosiła 7,8 kg, dynię o wadze 14,1 kg, ziemniaka ważącego 1,18 kg, marchew o długości36 cm, kolbę kukurydzy o długości 21 cm.

   Międzynarodowy Dzień Żywności w gąsawskiej szkole uczniowie przygotowali pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Joanny Mazanej, Ireny Przysiudy, Bożeny Korniluk, Danuty Pietruszewskiej, Marii Wiechetek, Jana Grześkowiaka, Karola Lizaka.

Jacek Mielcarzewicz, 27 X 2011

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry