Artykuł tygodnia
  • Blok socjalny za "Trójką"
    Blok socjalny za

         Od 1 stycznia PGM zmieni się w PUK. Oprócz mieszkaniówką zajmie się też zielenią miejską i opróżnianiem koszy ulicznych. Jednym z zadań PUK-u będzie też gminna inwestycja polegająca na budowie bloku socjalnego. Ma on stanąć na działce znajdującej się za salą kameralną "Trójki".

W czytelni zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera

        fot. Joanna Świetnicka

Mogilno, warsztaty, integracja, święta
   Wielkanoc w bibliotece
     30 marca w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie zorganizowane zostały Integracyjne Warsztaty Wielkanocne. Zajęcia te już na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w tym miejscu.

     W trakcie trwania warsztatów uczniowie wspólnie z nauczycielami i pracownikami biblioteki tworzyli oryginalne dekoracje świąteczne. Dzięki tym zajęciom dzieci i młodzież mogły niewątpliwie rozwijać swoją kreatywność, ale także miały możliwość rozwijania zmysłu artystycznego wspieranego fachową pomocą dorosłych. Tym razem zadaniem milusińskich było wykonać koszyk wielkanocny. Do jego wykonania użyto m.in. kolorowego papieru, tektury falistej oraz krepy. Wykonane rękodzieła uczestnicy zajęć zabrali do domu.
     Spotkanie odbyło się z inicjatywy nauczycielki ZPS w Szerzawach - Krystyny Szałkowskiej i kierownika oddziału dla dzieci MBP w Mogilnie - Magdaleny Czerwińskiej
     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz e-Pałukach w czwartek, 5 kwietnia. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 2 IV 2012

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj.
Copyright 2006-2010 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry