Była przewodnicząca Henryka Napieralska (z lewej) na zdjęciu z nową przewodniczącą Marią Dąbek (z prawej) będzie pełniła funkcję wiceprzewodniczącej fot. Joanna Świetnicka

Mogilno, wybory, emeryt, rencista, inwalida, senior
Wybrali nowy zarząd
      Była przewodnicząca organizacji Henryka Napieralska kierowała mogileńskim kołem nieprzerwanie przez 18 lat - od czerwca 1994 r. Nie starała się o reelekcję. Przewodniczącą została Maria Dąbek.

      We wtorkowe popołudnie 13 listopada w sali widowiskowej MDK przy Rynku w Mogilnie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków mogileńskiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Od 2009 r. mogileńska organizacja podlega pod Oddział Rejonowy ZERiI w Inowrocławiu. Biuro koła czynne jest raz w tygodniu - w każdą środę od 9.00 do 11.00. Mieści się ono w siedzibie mogileńskiego ratusza.
      Przewodniczącą zebrania była Henryka Napieralska - szefowa koła, która na wstępie przedstawiła sprawozdanie z działalności koła za okres od 27 maja 2008 r. do 13 listopada bieżącego roku. Poinformowała w międzyczasie zebranych, że nie zamierza ubiegać się o fotel przewodniczącej. W związku z decyzją Henryki Napieralskiej nie mogło zabraknąć podziękowań za jej długoletnią pracę społeczną na rzecz rozwoju tejże organizacji. Były kwiaty, okolicznościowe adresy i upominki. Henryka Napieralska nie kryła z tego powodu wzruszenia, które udzieliło się też pozostałym uczestnikom imprezy.
      W planach koła na nową kadencję jest m.in. poczynienie starań w sprawie werbowania nowych członków oraz ożywienie pracy w kole poprzez organizowanie kółek zainteresowań.
      Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz e-Pałukach w czwartek, 15 listopada. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 14 XI 2012

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry