Moment złożenia kwiatów fot. Paweł Lachowicz

Gębice, Żydzi, cmentarz, macewa, historia

   

     3 września w Gębicach (gm. Mogilno) odbyła się uroczystość upamiętnienia znajdującego się przy ul. Leśnej cmentarza żydowskiego.

     Na uroczystość przybyli m.in. przedstawiciele Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Poznaniu, dyrektor generalny Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, mieszkańcy Gębic i okolic oraz przedstawiciele władz Mogilna. Po krótkiej modlitwie oraz przedstawieniu historii zniszczonej w czasie II wojny światowej żydowskiej nekropolii, przy postawionej tam macewie zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze.

     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska lub e-Pałukach w czwartek, 11 września. Więcej zdjęć w naszej galerii a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 5 IX 2014

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry