W Wielką Sobotę (15 kwietnia) w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach (gm. Strzelno) odbyło się Szukanie zająca.

Zajączkowym królem parafii został Dawid Królak fot. Paweł Lachowicz
Zajączkowym królem parafii został Dawid Królak fot. Paweł Lachowicz

     Był to pomysł proboszcza markowickiej parafii ks. Jacka Dziela skierowany do najmłodszych parafian. Dzieci wraz z opiekunami spotkali się przy polowym ołtarzu na terenie sanktuarium, skąd wyruszyli do klasztornego parku, by szukać ok. 100 schowanych czekoladowych niespodzianek. Ukryte one były w przygotowanych ze słomy gniazdach umieszczonych pod krzaczkami i drzewami w parku. Ten, kto znalazł dużego czekoladowego zająca mianowany został Zajączkowym królem parafii.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 18 IV 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry