21 kwietnia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Żninie odbyły się ćwiczenia w zakresie ewakuacji osób z zagrożonego budynku.

fot. Arkadiusz Majszak

     Jak nam przekazał mł. kpt. Mirosław Wrzesiński, rzecznik prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie ćwiczenia przeprowadzono na wypadek zaistnienia pożaru. W związku z symulacją powstania pożaru z budynku ZUS ewakuowano 45 pracowników. W czasie ćwiczeń upozorowano również, że cztery osoby zostały poszkodowane. Jednej pracownicy udzielili pomocy na zewnątrz, a trzy pozostałe wynosili z zadymionego budynku strażacy.

     W ćwiczeniach wzięli udział pracownicy żnińskiego ZUS i cztery zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Żninie wraz z dowódcą jednostki. Teren zabezpieczali żnińscy policjanci.

     Organizatorem akcji był Piotr Zalewski – inspektor do spraw ochrony przeciwpożarowej w Bydgoszczy.

     Film z ćwiczeń w zakładce Filmy.

Arkadiusz Majszak, 21 IV 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry