Artykuł tygodnia
  • Uwaga na oszustów
    Uwaga na oszustów

    Żnińscy policjanci zwracają się o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami. Oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe do mieszkania, bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży. Często wybierają posesje znacznie oddalone od pozostałych.

Ze strzeleńskiej bazyliki w piątek, 28 lipca wyruszyła 34. pielgrzymka na Jasną Górę. Przez dziewięć dni pątnicy przejdą 264 km.

Pielgrzymów żegna proboszcz strzeleńskiej parafii ks. kanonik Otton Szymków fot. Magdalena Lachowicz
Pielgrzymów żegna proboszcz strzeleńskiej parafii ks. kanonik Otton Szymków fot. Magdalena Lachowicz

     W tym roku ze Strzelna do stóp Pani Jasnogórskiej wędrują 53 osoby. Wyjście strzelnian na pątniczy szlak poprzedzone zostało tradycyjnie uroczystą eucharystią sprawowaną w kościele pw. Świętej Trójcy w Strzelnie pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. kanonika Ottona Szymków. W tym roku strzeleńską pielgrzymkę po raz trzeci prowadzi ks. Zbigniew Ilkowski, wikariusz strzeleńskiej parafii, który w tym roku zajmuje się też sprawami techniczno- organizacyjnymi.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 1 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry