W nocy z wtorku na środę (1/2 sierpnia) nad Żninem i okolicą przeszła potężna burza. Ze względu na zagrożenie zamknięty został park nad Jeziorem Czaplem.

Ogromna lipa została przewrócona na żnińskim cmentarzu fot. Mirosława Roszak
Ogromna lipa została przewrócona na żnińskim cmentarzu fot. Mirosława Roszak

     Silny wiatr spowodował duże straty. Powalonych zostało i połamanych wiele drzew, m.in. na drodze Żnin - Barcin, na osiedlu górskim, w parku nad Jeziorem Czaplem, w okolicy kościoła pw. św. Floriana i na cmentarzu parafialnym. Spadło ok. 25 l wody. Wielu mieszkańców nie ma prądu i szacuje poniesione straty. Straż pożarna oraz energetycy usuwają skutki wichury. Akcja porządkowa trwa.
     Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 3 sierpnia. Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

(mr), 2 VIII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry