Artykuł tygodnia
  • Uwaga na oszustów
    Uwaga na oszustów

    Żnińscy policjanci zwracają się o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami. Oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe do mieszkania, bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży. Często wybierają posesje znacznie oddalone od pozostałych.

W środę (2 sierpnia) wczesnym rankiem w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę wyruszyła 33 osobowa grupa cyklistów ze Strzelna i okolic.

Najstarszym pielgrzymem – cyklistą jest 77-letni Zygmunt Paradowski ze Strzelna fot. Paweł Lachowicz
Najstarszym pielgrzymem – cyklistą jest 77-letni Zygmunt Paradowski ze Strzelna fot. Paweł Lachowicz

     Byli wśród nich mieszkańcy Strzelna, Nowej Wsi, Inowrocławia, Janikowa, Jezior Wielkich i okolicznych miejscowości.  Wyjazd pielgrzymów nastąpił po uroczystej eucharystii sprawowanej o godz. 7.00 w kościele p.w. Św. Trójcy w Strzelnie przez proboszcza ks. Ottona Szymków. Na placu przed bazyliką ks. proboszcz odmówił modlitwę oraz pobłogosławił cyklistów, życząc szerokiej i bezpiecznej drogi. Dźwięk gwizdka oddany przez prowadzącego grupę prezesa strzeleńskiego oddziału PTTK Zbigniewa Domańskiego był sygnałem do odjazdu. Podczas pięciodniowej pielgrzymki cykliści pokonają 280 kilometrową trasę, odbędą cztery noclegi. W sobotę, 5 sierpnia wraz z pieszą pielgrzymką, która wyruszyła ze Strzelna w piątek 28 lipca wspólnie wejdą na Jasnogórskie Wały.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 2 VIII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry