3 i 4 sierpnia swój udział w półkoloniach pn. Lato 2017 zakończyły dzieci i młodzież z sołectw Sławsko Dolne i Markowice oraz Młyny/Młynice i Komitet Osiedlowy nr 3 ze Strzelna.

Po sportowych zmaganiach dzieci zajadały pizzerki fot. Magdalena Lachowicz
Po sportowych zmaganiach dzieci zajadały pizzerki fot. Magdalena Lachowicz

     Przypomnijmy, że trwające na terenie gminy Strzelno półkolonie zorganizowane zostały z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta i gminy, którzy letnie wakacje spędzają w domu. Półkolonie organizuje i finansuje Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie. Odbyły się wówczas Kolonijne Igrzyska Olimpijskie. Każda drużyna reprezentowała inne państwo. Prezentowali wykonane na zajęciach plakaty, przedstawiali historię państw, ich kulturę, zabytki, zwyczaje, tradycje i sławnych ludzi. Sławsko Dolne reprezentowało Francję i Hiszpanię, a Markowice Włochy i Polskę. Natomiast Młyny/Młynice reprezentowały Polskę i Hiszpanię, a Komitet Osiedlowy nr 3 Bułgarię i Portugalię. Odbyły się konkurencje sportowe, a wśród nich mecz piłki nożnej, rzuty do kosza, wyścigi rzędów, rzut woreczkiem do celu, skoki przez skakankę, kręcenie hula-hop oraz przeciąganie liny. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, podziękowania oraz nagrody za udział w półkoloniach, po czym odbyło się wspólne grillowanie.
     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 8 VIII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry