Zakończył się tegoroczny sierpniowy okres pielgrzymowania na Jasną Górę grup z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Opiekunami duchowymi i przewodnikami pielgrzymek pieszej i rowerowej byli wikariusze strzeleńskiej parafii ks. Zbigniew Ilkowski i ks. Marcin Korybalski fot. Magdalena Lachowicz
Opiekunami duchowymi i przewodnikami pielgrzymek pieszej i rowerowej byli wikariusze strzeleńskiej parafii ks. Zbigniew Ilkowski i ks. Marcin Korybalski fot. Magdalena Lachowicz

     Jak co roku na pielgrzymkowym szlaku nie mogło zabraknąć parafian i sympatyków parafii p.w. Św. Trójcy w Strzelnie. Jak co roku do stóp Jasnogórskiej Pani pielgrzymowali pieszo i rowerami. Piesi strzeleńscy pielgrzymi wędrowali do Częstochowy w pielgrzymce promienistej już po raz 34. Do stóp Pani Jasnogórskiej wędrowały 53 osoby. Natomiast rowerowa pielgrzymka zorganizowana była w tym roku po raz dziewiąty. Uczestniczyła w niej 33 osobowa grupa cyklistów ze Strzelna i okolic.
     7 sierpnia wszyscy chętni pielgrzymi uczestniczyli w zorganizowanym popielgrzymkowym spotkaniu, które po wieczornej mszy św. odbyło się na klasztornym wirydarzu.
     Były podziękowania, śpiew pieśni pielgrzymkowych oraz wspólne grillowanie. Nie zabrakło wspomnień z pielgrzymkowej trasy oraz dzielenia się wrażeniami. Drobne upominki trafiły w ręce pielgrzymów pieszych i rowerowych, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w organizację i przebieg pielgrzymki. Podczas wspólnego śpiewu pieśni pielgrzymkowych każdy przegryzał upieczone na grillu kiełbaski, karkówkę i boczek.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 9 VIII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry