1 grudnia capstrzykiem ulicami Mogilna gwarkowie z Kopalni Soli Solino w Przyjmie (gm. Mogilno) rozpoczęli uroczystości barbórkowe. Capstrzyk zgodnie z tradycją poprzedzony został mszą św. w intencji górników, która odprawiona została w parafii pw. MBNP w Mogilnie.

Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli Solino S.A. kroczyła na czele korowodu fot. Joanna Świetnicka
Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli Solino S.A. kroczyła na czele korowodu fot. Joanna Świetnicka

     Delegacja górników przy akompaniamencie orkiestry złożyła wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności Poległym i Pomordowanym w czasie II Wojny Światowej oraz obeliskiem poświęconym św. Janowi Pawłowi II na Rynku. Po południu w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbyła się Akademia Górnicza, podczas której górnicy podsumowali roczny dorobek, a najbardziej zasłużeni otrzymali odznaczenia i stopnie górnicze.
     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 4 XII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry