Przy Zakładzie Robót Publicznych w Gąsawie ma powstać czteroosobowa brygada remontowa. Nowi pracownicy rozpoczną pracę od marca. Na zabezpieczenie dodatkowych etatów potrzebne jest 175.380 złotych. Skąd je wziąć? Nad tym zastanawiali się radni podczas piątkowego posiedzenia wszystkich komisji stałych Rady Gminy w Gąsawie.

     Kierownik Zakładu Robót Publicznych Leszek Kuchciński planuje od marca zwiększyć zatrudnienie o 4 osoby. Będą oni tworzyć brygadę remontową. Na zabezpieczenie trzech etatów kierownik potrzebuje 8.340 złotych brutto miesięcznie, a na zabezpieczenie czwartego etatu 3.500 złotych brutto miesięcznie. Do końca roku na zabezpieczenie etatów brygady remontowej będzie potrzeba 175.380 złotych. Tyle trzeba zabezpieczyć w budżecie gminy. Brygada remontowa ma rozpocząć pracę od marca.
     Temat był omawiany w miniony piątek na połączonym posiedzeniu wszystkich komisji stałych Rady Gminy w Gąsawie. Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Kazik podkreślił, że kierownik Zakładu Robót Publicznych dysponuje sporym budżetem i zatrudnienie brygady remontowej powinien zabezpieczyć w ramach finansów zakładu.
     - Dlaczego my mamy teraz z budżetu wszystko wyrzucać? Ja chciałbym wiedzieć, jaką sytuację ma kierownik we własnym budżecie. Mamy wydać prawie 200.000 złotych, ale jak to będzie funkcjonować, czym ta brygada będzie się zajmować. To trzeba wyszczególnić. Słyszałem, że będą się zajmowali tylko brukowaniem. Profil tej ekipy powinien być stricte budowlany - powiedział przewodniczący.
     Radny Jacek Mielcarzewicz zaznaczył, że o zwiększeniu stanu osobowego w Zakładzie Robót Publicznych radni mówili od początku kadencji. Dodał, że stworzenie brygady remontowej jest zadaniem dla kierownika w ramach jego zakładu pracy i budżetu. Podkreślił również, że na terenie gminy Gąsawa pracownicy z brygady remontowej na brak zajęcia nie będą narzekać.
     Leszek Kuchciński wyjaśnił, że nie ma żadnego planu, jaki ma być zakres działań brygady remontowej. I dodał, że będą mogli wykonywać wiele wszelkich prac. Kierownik zaznaczył również, że utworzenie brygady remontowej znalazło się poza planem budżetowym zakładu na 2018 rok. I dlatego przedłożył wniosek o zabezpieczenie z budżetu gminy funkcjonowania brygady remontowej.
     - W trakcie opracowywania planu na 2018 rok nie było w ogóle o tym mowy. Brygada była poza dyskusją. Ja nie mam z czego zabezpieczyć funkcjonowania tej brygady - podkreślił kierownik.
     Radny Leszek Kranz pytał, czy po zwiększeniu zatrudnienia wszyscy pracownicy zmieszczą się w kontenerze socjalnym.
     Kierownik wyjaśnił: - Usiąść może jeszcze tam dziesięciu. To jest tylko na dziesięć minut jak się przebierają. Jeśli rzeczywiście będzie problem, to wystąpimy o dodatkowy kontener.
     Brygada remontowa ma wykonywać między innymi wszelkie prace remontowo-budowlane na terenie gminy Gąsawa zapisane w budżecie w ramach funduszy sołeckich.
     Brygada remontowa będzie miała do dyspozycji koparko-ładowarkę. Wójt Błażej Łabędzki zapowiedział, że koparko-ładowarka trafi do zakładu w formie leasingu. Koszt zakupu będzie oscylował w granicach 400.000 złotych. Okres leasingowania ma wynosić 5 lat. Rata spłaty będzie uzależniona od kwoty pierwszej wpłaty.

Arkadiusz Majszak, 7 II 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry