W czwartek 8 marca Powiatowy Inspektor Budowlanego otrzymał sygnał o tym, iż zaobserwowano niepokojącą sytuację na jednym z pomostów na Jeziorze Czaplem.

Tak wygląda pod pomostami. Stan na czwartek, 8 marca br. fot. Karol Gapiński
Tak wygląda pod pomostami. Stan na czwartek, 8 marca br. fot. Karol Gapiński

     Lód na Jeziorze Czaplem ustępuje bardzo powoli. Oczom obserwatorów ukazały się jednak efekty działań mechanicznych na konstrukcji pomostu przy liceum, m.in. przekrzywiła się jedna z lamp na pomoście. Informacja o tym dotarła do Łukasza Jezierskiego, powiatowego inspektora nadzoru.
     - To świeża sprawa, mieliśmy zgłoszenie jakieś 2 godziny temu i nasi pracownicy tam byli na wizji. Stwierdziliśmy, że coś jest na rzeczy. Problem dotyczy tylko pomostu przy liceum, na większym pomoście nie zaobserwowaliśmy niepokojących sygnałów. Będziemy się przypatrywać tej sytuacji i na razie wyślemy pismo urzędowe do inwestora - powiedział Łukasz Jezierski.

     Przypomnijmy, inwestorem jest Urząd Miejski w Żninie, a wysokość pomostów podczas realizowania inwestycji została obniżona względem tej zakładanej pierwotnie.

Karol Gapiński, 8 III 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry