Drukuj

9 kwietnia około 4.00 stwierdzono awarię wodociągu na osiedlu między ul. Browarową, a ul. Żytnią w Żninie. Na czas usuwania awarii, występowały utrudnienia w ruchu i ograniczenia w dostawach wody.

     Jerzy Mączko, prezes spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żninie poinformował, że awaria na ul. Browarowej i ul. Żytniej w Żninie wystąpiła na tzw. "kolanie" wodociągu, stąd jest trudna do usunięcia. Zostały dostarczone już materiały i od wczesnych godzin rannych trwa usuwanie awarii. Ulica Browarowa jest przejezdna, natomiast ze względu na konieczność uzupełnienia ubytku w wodociągu pracownicy WiK musieli zamknąć łącznik między ul. Browarową i ul. Żytnią dla pojazdów (przy Przychodni Rodzinnej).

     - Woda w mieszkaniach jest, natomiast brak jej dostaw dotyczy budynków PKO BP, Przychodni Rodzinnej oraz pawilonów handlowych, które znajdują się w tym rejonie. Mamy nadzieję, że awarię uda się usunąć do 12.00-13.00. Wodę dostarczymy też na bieżące potrzeby tych instytucji beczkowozem. Przejazd łącznikiem jest zamknięty ze względu na trwające prace, ale w razie nagłej, uzasadnionej przyczyny pracownicy mogą odblokować przejazd na potrzeby jakiegoś pojazdu - poinformował Jerzy Mączko.

     Awarię usunięto po południu.

Karol Gapiński, 9 IV 2018