W czwartek w Gminnym Domu Kultury w Rogowie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który wyłonił reprezentację na szczebel powiatowy tego konkursu.

     Turniej został zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną w Żninie, którą reprezentował Sławomir Reszkowski i Waldemar Ulatowski. Nad rogowskim konkursem wraz z władzami gminnymi OSP czuwała Danuta Perek.

     W konkursie uczestniczyli dzieci i młodzież ze szkół w Gościeszynie, Mięcierzynie i Rogowie, którzy otrzymali do wypełnienia testy, składające się z 30 pytań, na których rozwiązanie mieli 30 minut. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI SP oraz VII SP i II-III Gimnazjum.

     W młodszej kategorii zwyciężył Michał Substyk SP Rogowo, druga była Oliwia Wrzesińska SP Rogowo, a trzeci Hubert Szelągowski z SP w Mięcierzynie.

     W kategorii starszej wygrała Weronika Jankowska z Rogowa, druga była Wiktoria Danelska z Gościeszyna, a trzecia Anita Czyż z Mięcierzyna.

     Troje najlepszych otrzymało nagrody w postaci plecaków, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia w postaci szkolnych worków, a wszyscy maskotki misia strażaka.

Sylwia Wysocka, 11 IV 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry