Nakielscy policjanci czuwali nad przebiegiem gminnego etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Szubin zajęła Szkoła Podstawowa nr 1.

     Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie przeprowadzony został etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali dzielnicowi z szubińskiego Komisariatu Policji oraz funkcjonariuszka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich oraz Patologii sierż. szt. Zofia Wrzeszcz.

     Turniej składał się z czterech etapów: testu wiedzy, podczas którego uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych, pokonania toru sprawnościowego, miasteczka ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W przedsięwzięciu udział wzięły 4 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjum.

     Etap gminny w kategorii szkół podstawowych wygrała drużyna z SP nr 1 w Szubinie, natomiast w kategorii gimnazjum, najlepsi byli również uczniowie tej szkoły.

     Zwycięskie drużyny wezmą udział w etapie powiatowym turnieju, który odbędzie się w dniu 21 kwietnia o 8.00, na terenie Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku.

Remigiusz Konieczka, 11 IV 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry