SP w Janowcu była gospodarzem gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nad częścią teoretyczną czuwał Adam Lubawy fot. Sylwia Wysocka
Nad częścią teoretyczną czuwał Adam Lubawy fot. Sylwia Wysocka

     W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Janowca, Sarbinowa, Świątkowa i Żernik oraz 4 drużyny złożone z uczniów klas gimnazjalnych rywalizujące oddzielnie.

     Turniej składał się z części teoretycznej oraz praktycznej, a w niej tor przeszkód i jazda po miasteczku ruchu drogowego. Wygrał zespół z janowieckiej podstawówki w składzie: Martyna Jaskulska, Zuzanna Jędrzejczak, Adrian Krawczak i Robin Zacharko. Miejsce drugie zajęła szkoła z Żernik, trzecie ze Świątkowa, czwarte z Sarbinowa.

     W klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się Martyna Jaskulska, miejsce drugie zajął Adrian Krawczak, a trzecie Zuzanna Jędrzejczak.

     Wśród uczniów klas gimnazjalnych najlepszymi okazali się: Artur Rusiński, przed Filipem Trynką i Karoliną Kapczyńską.

     Uczniowie z Janowca reprezentować będą gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się 21 kwietnia w Janowcu. Jak zapewnił dyrektor szkoły Przemysław Kotula nowe, profesjonalne miasteczko ruchu drogowego spotkało się z uznaniem władz Komendy Powiatowej Policji w Żninie i stąd propozycja organizacji powiatowego konkursu.

     Nad przebiegiem zawodów czuwali: Krystyna Jankowska, Dorota Woźniak, Adam Lubawy, Rajmund Kotula i Jakub Meissner. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Janowcu.

Sylwia Wysocka, 10 IV 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry