Szkolne eliminacje do XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Gżegżółki".

     14 maja w SP w Rogowie odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego O Złote Pióro Gżegżółki, do którego przystąpiło 39 uczniów klas IV-VI. Uczestnicy pisali dostosowane poziomem trudności do swojej grupy wiekowej dyktando, w którym musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych. W kategorii klas IV i VI konieczna była dogrywka, ponieważ kilkoro uczestników zdobyło tę samą liczbę punktów.

     Ostatecznie w drodze eliminacji wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii wiekowej i to oni 25 maja w Gąsawie będą  reprezentowali rogowską szkołę w eliminacjach powiatowych. Mistrzem ortografii klas IV została Oktawia Brodecka, klas V - Martyna Dybalska, a VI - Julia Słowińska.

Sylwia Wysocka, 16 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry