W poniedziałek 4 czerwca Kcynię odwiedziła grupa członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich z oddziału elbląskiego.

Członkowie SEP przy popiersiu prof. Jana Czochralskiego. fot. Robert Nowicki
Członkowie SEP przy popiersiu prof. Jana Czochralskiego. fot. Robert Nowicki

     W drodze na targi w Poznaniu członkowie SEP postanowili odwiedzić miasto rodzinne prof. Jana Czochralskiego. W pierwszej kolejności zawitali w mury Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego oraz znajdującej się tam Izby Pamięci. Następnie spacerowali wokół rynku, zwiedzając m.in. kościół pw. WNMP, Kalwarię, dawne Seminarium Nauczycielskie oraz miejsca związane z Janem Czochralskim - dom, w którym się urodził oraz willę Margowo, w której mieszkał aż do śmierci. Podróżujący odwiedzili także grób Jana Czochralskiego, na którym pozostawili kwiaty i znicz.

     Wizytę w Kcyni kończyli na spotkaniu z wnuczką naukowca Anną Zielińską w GCKiB, gdzie wysłuchali także kilku słów o kulturze i sztuce pałuckiej. W oprowadzeniu po mieście pomogli Anna Duda-Nowicka i Jan Kurant.

Robert Nowicki, 5 VI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry