Smykoland - kiermasz dziecięcy

Z okien naszej redakcji widzimy co dzień, jak tiry i inne ciężkie wozy przejeżdżają przez Żnin. Niektóre - jak to pisaliśmy ostatnio - posiadają zezwolenie na ponadnormatywny przejazd, ale inne nie. Aby pomóc mieszkańcom Żnina w wywieraniu społecznej presji na wszystkich, od których zależy ruch w mieście, postanowiliśmy ogłosić konkurs na najciekawszą fotografię tira.

     Piszemy o tym problemie praktycznie w każdym numerze. Policja stawia patrole wyrywkowo, a przez miasto przejechać nie można. Wiele razy widzieliśmy przez okno kłopoty, jakie mają ciężkie wozy z zakręceniem na skrzyżowaniu Sądowej i Szkolnej, ruch korkuje się wtedy o wiele mocniej, niż zazwyczaj.

     Tak więc prosimy naszych czytelników, aby poczuli się przez chwilę dziennikarzami Pałuk i - gdy widzą tira lub inną ciężarówkę, poruszającą się po ulicach: 700-lecia, Szkolna, Sądowa, Sienkiewicza - sfotografowali go i wysłali fotkę do nas.

     W numerze 29/2018 opublikujemy przesłane zdjęcia wraz z kuponem konkursowym. Czytelnicy będą głosować na najciekawsze ich zdaniem zdjęcie. Nie tylko głosować! Będą też mogli przekazać przy okazji propozycję dla burmistrza Żnina, co powinien zrobić, aby łatwiej było przejechać przez centrum Żnina. Ci z Czytelników, którzy prześlą najciekawszą radę, otrzymają nagrodę książkową. Oprócz tego wszystkie rady naszych Czytelników zostaną przekazane burmistrzowi Żnina, a przesłane na kuponach propozycje będziemy też wykorzystywać w publikacjach tygodnika Pałuki.

     Ta z fotografii, która uzyska największą liczbę głosów - wygra, a jej autor otrzyma od redaktora naczelnego tygodnika Pałuki (czyli ode mnie) zaproszenie na kawę lub herbatę, którą wspólnie wypijemy, gawędząc o tym i owym. Pamiątką ze spotkania będzie jedno z naszych wydawnictw. Pełen regulamin publikujemy na stronie z konkursami.

     A więc Panowie i Panie - czekamy na Wasze fotografie.

Dominik Księski, 28 VI 2018

PS. Następny konkurs przygotowujemy dla miłośników kotów; będzie to konkurs na zdjęcie kociego ulubieńca. Szczegóły jeszcze w lipcu!

 

 

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu dziennikarskiego na najciekawszą fotografię tira jest  Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan w Żninie.

Zgłoszenie

2. Każdy z uczestników konkursu może przysłać dowolną liczbę fotografii, tira lub innej ciężarówki, poruszającej się po ulicach: 700-lecia, Szkolna, Sądowa, Sienkiewicza, wykonanych po 8 stycznia 2018, które są traktowane jako materiał prasowy.

3. Nie zezwala się na zastosowanie fotomontażu i korekty zdjęcia w programach graficznych, przekraczającej możliwą do wykonania w tradycyjnej ciemni (zmiękczenie, kontrast,  lamkowanie itp. są dozwolone).

4. Zdjęcia do konkursu powinny mieć rozmiar 5x7 cm przy rozdzielczości nie mniejszej niż 200 dpi.

5. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie wykonanej przez zgłaszającego fotografii cyfrowej w formacie *jpg na adres email: sekretariat@paluki.tygodnik.pl do 17 lipca (wtorek) 2018 r. Zgłoszeniu winno towarzyszyć imię i nazwisko autora zdjęcia, data i godzina wykonania zdjęcia oraz kontakt (np. nr telefonu). 6. Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem przez jego Autora zgody na publikację fotografii oraz imienia nazwiska wykonującego fotografię. W przypadkach, w których uczestnik konkursu zastrzeże imię i nazwisko do wiadomości redakcji, jego personalia nie zostaną opublikowane - także w przypadku wygrania przez to zdjęcie konkursu.

Publikacja i głosowanie

7. Nadesłane zdjęcia zostaną opublikowane 19 lipca 2018 roku w numerze 29 tygodnika Pałuki wraz z kuponem do głosowania. W przypadku dużej liczby zdjęć redakcja zastrzega sobie możliwość wstępnej ich selekcji i wyboru.

9. Wygrywa zdjęcie tira, które otrzyma najwięcej głosów. Nagrodą będzie jedna z książek wydanych przez Wydawnictwo Wulkan oraz zaproszenie na kawę lub herbatę przez redaktora naczelnego tygodnika Pałuki.

8. Czytelnicy mogą głosować na jedno dowolne zdjęcie, wysyłając dowolną liczby kuponów. Dane osobowe z kuponów nie będą przetwarzane, nie będą profilowane, ani sprzedawane, a kupony zostaną zniszczone w tydzień po opublikowaniu wyników konkursu.

9. Na kuponie do głosowania można przekazać propozycję dla burmistrza Żnina, co powinien zrobić, aby łatwiej było przejechać przez centrum Żnina. Brak propozycji nie powoduje nieważności kuponu. Ci z Czytelników, którzy prześlą najciekawszą radę, otrzymają nagrodę książkową. Wszystkie rady naszych Czytelników zostaną przekazane burmistrzowi Żnina (dane osobowe nie będą przekazywane). Przesłane na kuponach propozycje mogą być wykorzystane w publikacjach tygodnika Pałuki.

10. W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Wydawnictwa i ich rodziny.

wydawca

Dominik Księski

Żnin, 26 czerwca 2018

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry