Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji "WiK" Jerzy Mączko poinformował, że z uwagą wczytuje się w artykuły publikowane w naszym tygodniku, ale podkreślił również, że już wcześniej myślał o rozwiązaniach, które ulżyłyby spacerowiczom wędrującym po starym mieście w czasie upałów. W realizacji planu już od początku lata przeszkodziło mu jednak zwolnienie chorobowe.

     Wczoraj (2 sierpnia) po lekturze komentarza w Pałukach prezes Jerzy Mączko razem z pracownikami zaczęli robić rozeznanie, jakie są możliwości zakupu urządzenia typu kurtyna wodna, którą można byłoby zamontować na czas upałów w Żninie na starym mieście. Prezes przekazał, że prawdopodobnie jeszcze w najbliższych dniach taka kurtyna zostanie zakupiona (z oferty przedstawionej na stronach internetowych wynika że koszt może wynieść kilkaset złotych). Urządzenie mogłoby być montowane na sezon letni i po nim demontowane.

     W piątek, 3 sierpnia pracownicy WiK zamontowali też na placu Wolności kran, z którego już w najbliższych godzinach będzie dostępna woda pitna.

(kg), 3 VIII 2018

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry