Przez trzy popołudniowe godziny w minioną sobotę na żnińskim rynku królowali seniorzy, dla których ratusz przygotował po raz trzeci specjalną imprezę. Można było pośpiewać, potańczyć, porozmawiać z przyjaciółmi, zaprezentować własną twórczość artystyczną.

Muzyka, porady, poczęstunek - moc atrakcji czekała na seniorów w Żninie fot. Karol Gapiński
Muzyka, porady, poczęstunek - moc atrakcji czekała na seniorów w Żninie fot. Karol Gapiński

     4 sierpnia na placu Wolności w Żninie odbył się III Gminny Dzień Seniora. To impreza kulturalno-integracyjna dla osób trzeciego wieku, którą organizuje wydział polityki społecznej i zdrowia w Urzędzie Miejskim w Żninie. Co prawda dzień seniora obchodzony jest też jesienią, ale w środku lata ratusz też postanowił zarezerwować popołudnie dla osób nie tylko zrzeszonych w organizacjach skupiających mieszkańców będących w trzecim wieku. Na to wydarzenie mogli przyjść i ci, którzy do żadnych stowarzyszeń nie należą.
     Seniorzy dostali możliwość zaprezentowania swych talentów artystycznych. Na scenie wystąpiły też lokalne zespoły śpiewacze: Czerwone Róże, Pałuczanki, a także grupa wokalna złożona z seniorów z Barcina. Były porady w zakresie profilaktyki zdrowia, czy też stylizacji dla pań. Na uczestników czekała grochówka z kotła, a na stoisku, które zorganizował ratusz można było nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy oraz założyć sobie tzw. kopertę życia.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 6 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry