Tegoroczne dożynki gminy Kcynia odbyły się w sołectwie Szczepice. Rozpoczęto je od korowodu dożynkowego na czele z Zespołem Regionalnym Pałuki.

Dzielenie się chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów to tradycja fot. Robert Nowicki
Dzielenie się chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów to tradycja fot. Robert Nowicki

     Po mszy św. dziękczynnej, którą odprawił ks. Tomasz Kasprzak odbył się ceremoniał dożynkowy, podczas którego przekazano na ręce włodarza chleb upieczony z  tegorocznych plonów. Burmistrz Marek Szaruga wraz ze starostami dożynek podzielił chleb wśród zgromadzonych, a następnie wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym dziękował rolnikom za ich ciężką pracę. W dalszej części można było wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej, występu zespołu Pałuki, obejrzeć kabaret oraz posłuchać kapeli wiejskiej. Rozstrzygnięto także konkursy na wieniec oraz zagrodę dożynkową. Dożynki kończyła zabawa taneczna.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Robert Nowicki, 3 IX 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry