Działkowcy zrzeszeni w okręgu bydgoskim Polskiego Związku Działkowców świętowali przy amfiteatrze w Żninie.

Po raz pierwszy impreza ta miała charakter otwarty i została zorganizowana nie na terenie któregoś z ogrodów zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców fot. Karol Gapiński
Po raz pierwszy impreza ta miała charakter otwarty i została zorganizowana nie na terenie któregoś z ogrodów zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców fot. Karol Gapiński

     W sobotę 8 września na promenadzie nad Jeziorem Czaplem w Żninie odbyły się Okręgowe Dni Działkowca. W imprezie wzięło udział około 250 gości, którzy reprezentowali rodzinne ogrody działkowe zrzeszone w Polskim Związku Działkowców w okręgu bydgoskim.
     Żnin stał się gospodarzem święta - nazywanego też w środowisku dożynkami działkowymi - dzięki wsparciu Mariana Bienia, prezesa Rodzinnego Ogrodu Działkowego Pałuczanka w Rydlewie, który jednocześnie jest też sekretarzem Okręgowego Zarządu PZD w Bydgoszczy. Wsparcia finansowego udzieliły organizatorom samorządy powiatu żnińskiego i gminy Żnin oraz sponsorzy.
     Na promenadzie można było obejrzeć wystawę sprzętu ogrodniczego, którą przygotowała firma Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych oraz skorzystać z oferty materiałów szkółkarskich prezentowanej przez firmę Żywotnik Małgorzaty i Edmunda Tuczyńskich. Odbył się konkurs na najpiękniejszy koszyk z działkowymi płodami. Wyróżniający się działacze związku działkowców oraz właściciele najpiękniejszych działek zostali uhonorowani odznaczeniami i pucharami. Burmistrz Żnina Robert Luchowski podpisał umowy z trzema spośród czterech ROD działających w gminie, które dotyczą wsparcia ich grantami po 12.000 zł z budżetu Żnina na działania inwestycyjne realizowane w kompleksach działkowych. Czwarty kompleks, jednocześnie najmłodszy w gminie Żnin, a mianowicie ROD Zielona Dolina w Rydlewie też otrzyma taki grant, ale umowa zostanie podpisana w innym terminie.
     Sobotnią imprezę uświetniły występy artystyczne. Zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Żnińskim Domu Kultury pod batutą Mirosława Kordowskiego. Zaśpiewały również młode wokalistki ze Studia Piosenki ŻDK.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 12 IX 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry