6 października w zabytkowym zespole dworsko - parkowym "Dwór Marzeń" w Sielcu odbyła się uroczystość związana z ustanowieniem pomnikami przyrody trzech kolejnych drzew. Otrzymały one własne imiona i będą żywym świadectwem historii w sieleckim parku.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Nowymi pomnikami przyrody zostały sosna wejmutka  nazwana "Niepodległość", buk czerwonolistny - Admirał" i sosna czarna - "Zofia". W ten sposób w parku w Sielcu jest już ponad 20 oficjalnych pomników przyrody.

     W uroczystości 6 października wziął udział Chór Harmonia  prowadzony przez Romana Bleję, który wykonał pieśni patriotyczne, chór szkolny Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich im. wiceadmirała Józefa Unruga oraz członkowie Towarzystwa Motocyklowego "Baszta" w Żninie. Zaprezentowali oni auto-moto spektakl artystyczny zatytułowany "Taniec z flagami". Opiekunka Izby Admiralskiej w Dworze Marzeń i organizatorka uroczystości Katarzyna Rodziewicz zaprosiła uczestników do wspólnego posiłku.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Karol Gapiński, 8 X 2018

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry