Członkowie Klubu Turystyki Kolarskiej "Żniniok" i strażacy ze Żnina zorganizowali rowerową sztafetę, podczas której promowany był Dzień Dawcy Szpiku. Podczas akcji omawiano też przepisy ruchu drogowego.

     Klub Turystyki Kolarskiej Żniniok i komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żninie zorganizowali rowerową sztafetę pomocy, której celem było promowanie Dnia Dawcy Szpiku. Żnińscy policjanci, którzy włączyli się w akcję, przygotowali dla uczestników sztafety prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności z uwzględnieniem przepisów dotyczących rowerzystów. Funkcjonariusze przypomnieli, w jaki sposób należy prawidłowo poruszać się po drodze. Omówili najczęściej występujące zagrożenia. Nie zabrakło również porad i przestróg. Dla zobrazowania przekazanych treści mundurowi wyświetlili film instruktażowy oraz materiał fotograficzny ze zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie powiatu żnińskiego. W spotkaniu udział wzięli również policjanci żnińskiej drogówki, którzy chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

     Na zakończenie prelekcji policjanci wręczyli uczestnikom sztafety odblaskowe kamizelki i opaski.

Arkadiusz Majszak, 30 X 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry