31 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie działające tam Ognisko Misyjne przedstawiło Apel Wszystkich Świętych.

Laureaci konkursów plastycznych, które zostały rozstrzygnięte przy okazji Apelu Wszystkich Świętych fot. Karol Gapiński
Laureaci konkursów plastycznych, które zostały rozstrzygnięte przy okazji Apelu Wszystkich Świętych fot. Karol Gapiński

     Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, ale i zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie kl. I - IV w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie w ramach zajęć Ogniska Misyjnego przygotowały uroczysty apel dla swoich rówieśników. Przez piosenki, wierszyki i scenki dzieci opowiedziały o znaczeniu uroczystości 1 listopada oraz Dnia Zadusznego. Mali aktorzy wcielili się w postaci wybranych świętych i przedstawiły historie ich życia. Zresztą tego dnia świętymi wypełniły się wszystkie korytarze szkoły, gdyż wcześniej uczniowie zostali zachęceni do przyjścia na zajęcia w przebraniu za konkretne postaci świętych.

     W apelu dzieci nawiązały do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym elementem scenografii przygotowanej na potrzeby apelu był grób bezimiennego żołnierza polskiego. O dekoracje zadbała Małgorzata Rynarzewska. Patriotyczne wiersze deklamowane przez dzieci podkreślały radość z odzyskania wolności.

     Po występach dyrektor Marek Orzechowski w asyście opiekunki Ogniska Misyjnego Marii Śliwińskiej nagrodził laureatów dwóch konkursów plastycznych. Prace można oglądać na wystawie w holu szkoły Oprawę muzyczną dla tego wydarzenia zapewniła Beata Różańska.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 31 X 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry