Na scenie widowiskowej ŻDK wystąpili lokalni artyści - przyjaciele czternastoletniej dziewczynki ze Słabomierza, która potrzebuje dawcy szpiku. Rejestracja nowych osób, które chcą się znaleźć w bazie dawców odbywała się przed i po koncercie w salce obok.

Akcja zgromadziła wiele osób, które chcą pomóc Wiktorii  fot. Karol Gapiński
Akcja zgromadziła wiele osób, które chcą pomóc Wiktorii  fot. Karol Gapiński

     4 listopada w Żnińskim Domu Kultury Fundacja DKMS prowadziła rejestrację dawców szpiku kostnego dla 14-letniej Wiktorii ze Słabomierza i innych chorych na świecie. Przy okazji rejestracji nowych dawców i zbiórki datków na działalność fundacji odbył się koncert muzyczny. Serwowano również słodkości przygotowane na potrzeby niedzielnej akcji w ŻDK przez przyjaciół Wiktorii.

     Wystąpili wokaliści: Pamela Siekierska, Lena Pilarowska, Monika Bleja, Zuzanna Jędrzejczak, Agnieszka Rochowiak, Marek Nowak i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gorzycach, której uczennicą jest Wiktoria. Zespół ten wykonał piosenkę tytułową tego koncertu - Nadzieja. Wystąpił również duet taneczny.

     Kolejna ważna data dla chętnych do zarejestrowania się jako dawcy szpiku, to piątek 9 listopada. Tego dnia od 10.00 do 18.00 będzie trwał piknik w KP PSP w Żninie. Trzeci termin to 9 listopada w ŻDK od 17.00 do 21.00. Tego wieczoru o 18.00 wystąpi z recitalem Kuba Blokesza w ramach cyklu Posmaki. Planowana jest też rejestracja dawców podczas akcji w Zespole Niepublicznych Szkół w Piechcinie, 15 listopada od 8.00 do 16.00

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 5 XI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry