Żniński Klub Morsów po raz piąty zorganizował ogólnopolski zlot miłośników pływania w lodowatej wodzie Jeziora Czaplego.

Wielka ogólnopolska kąpiel morsów fot. Karol Gapiński
Wielka ogólnopolska kąpiel morsów fot. Karol Gapiński

     Na V Ogólnopolski Zlot Morsów "Mikołaj trzyma formę" przyjechało do Żnina kilkudziesięciu miłośników pluskania się w wodzie w warunkach zimowych. W poprzednich latach bywało, że amatorzy morsowania wyrażali zawód z tego powodu, iż temperatura powietrza i wody jest nieco za wysoka. Dotyczyło to tych lat, gdy Jezioro Czaple nie było akurat w dniu zlotu skute lodem. W sobotę 1 grudnia tafla lodu na jeziorze już była i przed wielką kąpielą trzeba było najpierw wyciąć fragment tej pokrywy, aby morsy w ogóle mogły wejść do wody.

     Przed samą kąpielą odbyła się intensywna rozgrzewka. Morsy zrzeszeni w różnych klubach z bliższej i dalszej okolicy weszli do wody na kilkanaście minut, dumnie dzierżąc w dłoniach banery z logo swoich stowarzyszeń. Po kąpieli wszyscy mogli się wzmocnić gorącą grochówką z kotła, a także posłuchać piosenek wykonywanych na scenie przez Biankę Urbanowską i jej podopiecznych.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 3 XII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry