Zgłoszenie do Komendy Powiatowej PSP w Żninie wpłynęło o 12:22. Dotyczyło pożaru dachu jednego z budynków na terenie dawnej cukrowni w Żninie. Po dotarciu na miejsce okazało się, że podczas prac zapaliło się ocieplenie przy świetliku.

Pożar dachu na terenie byłej cukrowni na szczęście nie był groźny fot. Remigiusz Konieczka
Pożar dachu na terenie byłej cukrowni na szczęście nie był groźny fot. Remigiusz Konieczka

     Jak nam wyjaśnił kapitan Mirosław Wrzesiński, rzecznik prasowy PSP w Żninie, sama konstrukcja dachu jest metalowa, a pokrycie z płyty obornickiej. Wypełnienie płyty jest wykonane w materiału niepalnego i dzięki temu pożar się nie rozprzestrzenił, a straty były niewielkie. Sytuacja została szybko opanowana.
     W akcji, ze względu na rodzaj zgłoszenia, uczestniczyło aż sześć zastępów straży: 3 JRG i 3 OSP (Żnin, Wawrzynki i Brzyskorzystewko).

(rk), 3 I 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry