Jak informuje Natalia Jaroszewska, osoba odpowiedzialna z ramienia Urzędu za promocję gminy Szubin, aplikacja to kolejny krok budowania komunikacji z mieszkańcami. 

     - Stanowi alternatywę dla mieszkańców i turystów, którzy codziennie korzystają ze swojego smartfona. Zamiast otrzymywać standardowe wiadomości SMS, o tym co się dzieje w gminie, informuje ich aplikacja. To ona wzmacnia przekaz urozmaicając go o różne załączniki, multimedia czy znaczniki na mapie. A co najfajniejsze, to dany użytkownik klikając sam decyduje o tym, jakie powiadomienia będą się wyświetlać - wyjaśnia.

     Aplikacja działa na trzech systemach operacyjnych IOS, Android i Windows. Korzystanie z niej jest bezpłatne, nie jest wymagana rejestracja ani podawanie numeru telefonu. Sama zakładka gminy podzielona jest na kilka serwisów informacyjnych: awarie i ostrzeżenia z Wojewódzkiego Centrum Zrządzania Kryzysowego, informacje ogólne, wydarzenia sportowe, informacje z wydziału świadczeń rodzinnych, gospodarka odpadami czy wiadomości dla rolników z KRUS, ARiMR, WIORIN, WFOŚiGW w Toruniu, ODR. W aplikacji jest również dostęp do wiadomości z Szubińskiego Domu Kultury, Rejonowej Biblioteki Publicznej czy Muzeum Ziemi Szubińskiej. Praktyczną i zarazem ciekawą opcją są powiadomienia o możliwości wyłączenia prądu, które dostosowują się do podanej przez mieszkańca lokalizacji. Aplikacja jest intuicyjna i wymaga jedynie dostępu do internetu.

Remigiusz Konieczka, 16 I 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry