Każde załadowane strony internetowej to wyciąganie danych (wiek, płeć, miejsce zamieszkania, model urządzenia i system operacyjny, język i lokalizacja, wyszukiwane słowa i odwiedzane strony), które trafiają do firm chcących wyświetlić Ci reklamę.

     Fundacja Panoptykon opracowała raport, z którego dowiesz się: w jaki sposób firmy śledzą każdy Twój krok w sieci, jak wygląda licytacja Twoich danych na giełdzie reklam i kto w niej uczestniczy oraz jaki wpływ na Twoje życie może mieć Twój cyfrowy profil. Można się z nim zapoznać na stronie fundacji.

     Z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych (28 stycznia) Panoptykon prowadzi również akcję edukacyjną pod hasłem #skasujciastko oraz udostępnia materiały graficzne na ten sam temat (infografikę, wideo i gif-y).

(mj), 28 I 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry