Około 500 pączków i inne słodkości przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich na spotkanie z okazji tłustego czwartku w Żnińskim Domu Kultury.

fot Karol Gapiński

      28 lutego z okazji tłustego czwartku Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Żninie we współpracy z Wojewódzkim Związkiem Kółek i Organizacji Rolniczych zorganizowały spotkanie przy kawie i pączku, które odbyło się w Żnińskim Domu Kultury.

     Takie spotkania organizowane są od 3 lat. Wiesława Heinich, przew. Gminnej Rady KGW w Żninie opowiedziała gościom (były to panie z kół gospodyń, przedsiębiorcy i samorządowcy) o najważniejszych przedsięwzięciach, w które włączały się lub organizowały żnińskie gospodynie. Na stołach królowały oczywiście pączki i faworki, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Białożewinie, Cerekwicy, Jadownikach, Januszkowie, Murczynku, Wójcinie i Murczynie.

     Starosta Zbigniew Jaszczuk złożył paniom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet a Jadwiga Czaja, koordynatorka działań KGW oraz Zofia Kozłowska, szefowa Związku Kółek i Organizacji Rolniczych otrzymały od niego okolicznościowe medale wybite z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

     W części artystycznej wystąpił Chór Moniuszko pod dyrekcją Beaty Różańskiej. Ponieważ chórzyści prezentowali repertuar biesiadny, pozostali uczestnicy spotkania chętnie włączali się do wspólnego śpiewania.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 28 II 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry