Pracownicy firmy M&W Marek Dypolt w Jabłówku przystąpili do zdejmowania dachówek nad przybudówką magistratu, w której mieści się Galeria im. Tadeusza Małachowskiego.

Prace na dachu magistratu fot. Karol Gapiński
Prace na dachu magistratu fot. Karol Gapiński

     Przypomnijmy, że latem ub.r. stwierdzono tam przeciekanie dachu i dlatego trzeba było ewakuować trwającą wystawę dzieł malarskich. Od tamtej pory Muzeum Ziemi Pałuckiej nie mogło organizować ekspozycji w galerii. Jednak w najbliższych tygodniach sytuacja wróci do normy. Czas nagli, bo od 13 kwietnia ma być otwarta wystawa dzieł Marca Chagalla. Dyrektor muzeum Jędrzej Małecki zapowiada jednak, że wykończenie wnętrz, wymianę sufitu i oświetlenia na ledowe, które planowane jest w galerii, zrealizują sami pracownicy MZP i prace te mogą być realizowane równolegle z wymianą dachu, którą zgodnie z ofertą przedstawioną w przetargu wykona za kwotę 194.869,58 zł firma z Jabłówka.

     Dodajmy, że to ten sam wykonawca, który wcześniej wymieniał dach na dachu magistratu i naprawiał wieżyczkę. Także ta firma ma realizować wymianę dachu na części mieszkalnej budynku, w którym mieści się Żniński Dom Kultury.

 

 

Karol Gapiński, 7 III 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry