4 maja w kościele katolickim to dzień, w którym wspominany jest św. Florian. Ponieważ jest on jednocześnie patronem Żnina to z okazji dni tego miasta organizowane są od kilku lat pod Basztą Jarmarki Floriańskie.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     W ramach Dni Żnina Urząd Miejski we współpracy ze Żnińskim Domem Kultury po raz kolejny zorganizował Jarmark Floriański na placu Wolności. Impreza ta, promująca przede wszystkim produkty regionalne (nie tylko z terenu Pałuk), odbyła się 3 maja.

     Pogoda nie okazała się zbyt sprzyjająca tego typu przedsięwzięciu. Wystawcom i ich klientom we znaki dawał się przede wszystkim zimny wiatr. Stąd też okazał się on jednym z najskromniejszych Jarmarków Floriańskich w ich kilkuletniej historii. Mimo, że początkowo zgłosiło chęć udziału znacznie więcej wystawców, to w piątkowy ranek okazało się, że wielu z nich do Żnina nie przyjechało.

     Nieliczni zwiedzający oprócz skorzystania z oferty wystawców w postaci tradycyjnych wędlin, serów, miodów, oryginalnej biżuterii, pamiątek, wiklinowych koszyków i innych, dostali też możliwość posłuchania pałuckich zespołów ludowych oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Żninie. Na koniec była też możliwość posilenia się darmową grochówką.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 4 V 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry