Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią organizuje trzy bezpłatne spotkania dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci w zakresie projektu partnerskiego „Rodzina w Centrum 2”.

     Jak informuje Marek Durałek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią spotkania adresowane są do: rodzin zastępczych, kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych lub prowadzenia rodzinnych domów dziecka, organizacji pozarządowych działających w obszarze wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej, instytucji wspierających rodziny i dzieci oraz osób zainteresowanych tematyką rodzicielstwa zastępczego.
     Spotkania odbywać się będą w Ośrodku Kształcenia Zawodowego KURSAL w Nakle nad Notecią przy ul. Gimnazjalnej 11 w następujących terminach:
     - 11 października, 8.30-14.30, „Znaczenie kompetencji komunikacyjnych i psychospołecznych w relacjach interpersonalnych z uwrażliwieniem na relacje rodzinne”. W programie: budowanie integracji i zaufania w grupie, poprawianie komunikacji między dziećmi a rodzicami, tworzenie relacji współpracy z dzieckiem w realizacji obowiązków szkolnych i domowych.
     - 4 listopada, 8.30-14.30, „Kompendium wiedzy dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom a także radzeniu sobie ze stresem, przeciążeniem emocjonalnym i sytuacjami trudnymi w życiu społecznym i rodzinnym”. W programie: znaczenie adekwatnej samooceny w życiu każdego człowieka, podnoszenie poczucia własnej wartości, radzenie sobie z trudnymi zachowaniami u dziecka, komunikacja asertywna jako ważna umiejętność psychospołeczna, ćwiczenie zachowań asertywnych, stres i radzenie sobie z sytuacjami trudnymi, sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami, rady dla rodziców jak chronić dziecko od uzależnienia.
     - 9 stycznia, 8.30-14.30, „Trening umiejętności komunikacyjnych – elementy akademii skutecznego rodzica”. W programie: kluczowe momenty w okresie dojrzewania psychoseksualnego człowieka, profilaktyka zaburzeń okresu dojrzewania, najczęściej występujące zachowania ryzykowne w okresie dojrzewania, odbudowa i wzmacnianie więzi w rodzinie, znaczenie skutecznej komunikacji w zachowaniach społecznych i rodzinnych – rodzina jako system.
     Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z Marią M. Najdul, tel. 52-321-56-66 w celu dokonania zapisu na wybrane spotkania. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

(mj), 26 IX 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry