11 października na terenie oczyszczalni ścieków w Jaroszewie uroczyście zainaugurowano największą kwotowo inwestycję w historii gminy Żnin. - To inwestycja w ekologię - mówił prezes WiK, Jerzy Mączko.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     W piątkowe południe, 11 października w oczyszczalni ścieków w Jaroszewie odbyła się uroczysta inauguracja projektu pn. "Modernizacja i przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową i modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Aglomeracji Żnin". Wydarzenie polegało na symbolicznym, pierwszym wbiciu łopat na budowie.
     - Całe zadanie to największa kwotowo inwestycja w historii gminy Żnin. Wartość zadania opiewa na kwotę 28.580.000,00 zł netto, w tym dofinansowanie w formie dotacji ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach udzielone Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji "WiK" sp. z o.o. w Żninie wynosi 18.219.750 zł. Celem przedsięwzięcia w ramach projektu jest między innymi usprawnienie eksploatacji oczyszczalni ścieków i wzrost stabilności procesów oczyszczania - informuje Dawid Kolasa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żninie.
     Obok notabli w uroczystości licznie udział wzięli pracownicy Zakładu WiK w Żninie.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 11 X 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry