Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMY

Doszło do zmiany na stanowisku komendanta zrzeszenia jednostek OSP w gminie Żnin. Jest to spowodowane powołaniem dotychczasowego komendanta na stanowisko zastępcy w Państwowej Straży Pożarnej.

 Ogniomistrz Wojciech Molenda został komendantem miejsko-gminnym OSP w Żninie fot. Karol Gapiński
Ogniomistrz Wojciech Molenda został komendantem miejsko-gminnym OSP w Żninie fot. Karol Gapiński

     Dotychczasowy komendant miejsko-gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Żninie Paweł Filipiak został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie. W tej sytuacji nastąpiła zmiana na czele struktur OSP w gminie Żnin. Komendantem został Wojciech Molenda. Jest on również zawodowym strażakiem, pracuje w Komendzie Powiatowej PSP w Żninie i jest w stopniu ogniomistrza dyżurnym stanowiska kierowania.

     Nowy komendant ma 39 lat i mieszka w Żninie, choć wywodzi się z Jadownik Rycerskich. To w tamtejszej jednostce OSP zaczynał w połowie lat dziewięćdziesiątych swoją służbę w straży pożarnej. Obecnie jest druhem jednostki OSP w Żninie. Na stanowisku komendanta zamierza kontynuować zadania realizowane w czasie, gdy komendantem był Paweł Filipiak.

     Jest już również wiadomo, gdzie odbędą się obchody Dnia Strażaka w Gminie Żnin w 2020 r. Gospodarzem będzie jednostka OSP w Jadownikach Rycerskich. Ten wybór nie jest przypadkowy, będzie bowiem połączony z obchodami 110-lecia istnienia jednostki OSP w Jadownikach Rycerskich.

Karol Gapiński, 28 X 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry